Zmniejszenie wydatkow panstwa

Ogólnie można stwierdzić, że wszystkich sięgających z rowerów można wydać na dwie grupy: takich, którzy jednośladów traktują jako praktyczniejszego i może nawet szybszego sposobu transportu, także takich, którym jazda po swym asfalcie nie wystarcza, oraz z swoich samochodów wymagają czegoś więcej. Zwłaszcza dla różnej grupy użytkowników przygotowaliśmy zestawienie zawierające dużo malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zobaczyć swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to doskonałe środowisko dla kobiet, które szukają wrażeń nie wyłącznie w kolarstwie wysokogórskim, lecz też downhillu. Ostrzegamy, aby w całości zajmować się z uroków Bieszczad, należy obejmować nie tylko kondycję, ale również prawy rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa jedna z najczęstszych tras rowerowych w następnym rejonie. Natomiast na odpornych na szczycie czeka piękna panorama ciągnąca się w części. Wiślana trasa rowerowa – istnieje wtedy wspaniałe rozwiązanie dla osób, jakie zawierają ambicje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki licznym gospodarstwom agroturystycznym. Sama droga istnieje zarówno o moc prostsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem robi ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt ciągle nie został ukończony, a osoby zainteresowane w pierwszej mierze trasę będą musiały ustalić sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa obecna stanowi kosztownym rozwiązaniem nie ale dla miłośników wypraw rowerowych, ale też zapaleńców akcji i sztuki, otrzymują się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej sięga od Krakowa aż do Częstochowy, to jest 190km. Stanowi wówczas wtedy oferta dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna propozycja dla osób, które szybko pokochały wycieczki rowerowe, ale nadal nie czują się na tyle pewnie, aby wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest głównie europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca i przez różne kraje. Polska część szlaku rozpoczyna się w Świnoujściu, jest przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w tyle do Gronowa. Trasa, wbrew tego że nie należy do trudnych, jest doceniania także przez bardziej praktycznych rowerzystów, często ze powodu na prostą długość i doskonale wykonujące na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to sprawy, jakie są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak widać jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta albo też początkujący zapaleniec, mogą odnaleźć coś dla siebie.